Історія України. Всесвітня історія. 1945-1990рр., 11 кл.

 

1945-1990,òèòóë

У навчальному посібнику в систематизованому інформаційно-довідковому історичному матеріалі у синхроністично-хронологічних таблицях висвітлено історію світу після Другої світової війни: її підсумки, наслідки та уроки; поляризації суспільно-політичних систем у післявоєнному світі, суспільно-політичний та національний розвиток країн Заходу в другій половині ХХст., соціалістичний тоталітаризм як світову систему у другій половині 40-х – наприкінці 80-х рр., розпад колоніальної системи і виникнення молодих незалежних держав Азії та Африки, економічні перетворення і реформи в умовах науково-технічного прогресу, криза СРСР і відродження незалежності України.

Навчальні видання допоможуть учням ЗНЗ більш раціонально вивчати історію України, Всесвітню історію протягом навчального року, а також дадуть змогу підготуватися до контрольних робіт, семінарських занять на уроках історії, державної підсумкової атестації  з історії України, Всесвітньої історії, тематичного та зовнішнього незалежного оцінювання.

Пропонований навчальний посібник  складено  відповідно до державного стантарту  базової і повної загальної середньої освти та чинної навчальної програми з історії для загальноосвітніх  навчальних  закладів  України.

Міністерством освіти і науки України «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах».                                                  (Лист № 1.4/ 12-43-Г- від 19.02.2015 р.).

 Історія України    Україна в перші повоєнні роки1945 – початку 50 – х рр.   Всесвітня історія      Новітній час в Європі.1945 – початку 50 – х рр.   Всесвітня історіяНовітній час в світі                     1945 – початку 50-х рр            
1947 р.,10 вересня – Указ Президії Верховної Ради СРСР про встановлення медалі «За відбудову вугільних шахт Донбасу» та про святкування Дня шахтаря. 1947 р., 7 вересня – 800-річчя заснування Москви. 1947 р., вересень – Створення інформаційного бюро комуністичних і робітничих партій (Комінформбюро).
1949 р., 24 квітня – Відкриття Державного музею Т.Г. Шевченка у Києві. 1949 р., 20-25 квітня – Перший Всесвітній конгрес прихильників миру в Парижі та Празі.  1949 р. 4 квітня – США, Канада, Велика Британія, Франція, Італія, Бельгія, Нідерланди, Люксембург, Норвегія, Данія, Ісландія, Португалія підписали у Вашингтоні Північноатлантичний договір (через це його часто називають Вашингтонським договором) і таким чином утворили Організацію Північноатлантичного договору (NATO – North Atlantic Treaty Organisation), яку також називають Північноатлантичним альянсом.
1950 р., 5 березня –Загибель головного командира УПА Тараса Чупринки (Романа Шухевича) в сутичці з загонами МВС поблизу м.Львова,  в  с. Білогородці. 1950 р, 1 березня – Газета «Правда» надрукувала постанову Ради Мініст­рів СРСР і ЦК ВКП(б) про нове зниження держа-вних роздрібних цін на продовольчі та промислові товари. 1950 р., 15 -19 березня – Прийняття сесією Постійного комітету Всесвітнього конгресу прихильників миру в Стокгольмі Відозви про заборону атомної зброї (Стокгольмська відозва).
1952 р., 1 січня – Відкриття в Києві першого на Україні планетарію. 1952 р., 26 лютого – Прем’єр-міністр Великої Британії У.Черчілль заявив про створення атомної бомби в Великобританії. 1952 р., 11 січня – Створення Комісії ООН із роззброєння.1952 р., 27 лютого – ООН вперше провела засідання в новій штаб-квартирі в Нью-Йорку.

Замовити ПОСІБНИК можливо через ФОРМУ-ЗАМОВЛЕННЯ

Замовити КАРТОГРАФІЧНІ видання можливо через ФОРМУ-ЗАМОВЛЕННЯ