Історія України. Всесвітня історія. 1991-сьогодення., 11 кл.

1991-ÑÜÎÃÎÄÅÍÍß,òèòóë

У систематизованому інформаційно-довідковому історичному матеріал у синхроністично-хронологічних таблицях (історичні дати і події на Україні, в Європі та світі), подано історичну інормацію з історії України в період здобуття незалежності, державотворчих процесів в 1991-х до сучасності, прийняття Конституції України 1996 р., економічне становище в 90-х роках, економічне, релігійне та культурне життя України періоду початку ХХІ ст. в загальному контексті світового історичного розвитку.

Навчальні видання допоможуть учням ЗНЗ більш раціонально вивчати історію України, Всесвітню історію протягом навчального року, а також дадуть змогу підготуватися до контрольних робіт, семінарських занять на уроках історії, державної підсумкової атестації  з історії України, Всесвітньої історії, тематичного та зовнішнього незалежного оцінювання.

Пропонований навчальний посібник  складено  відповідно до державного стантарту  базової і повної загальної середньої освти та чинної навчальної програми з історії для загальноосвітніх  навчальних  закладів  України.

Міністерством освіти і науки України «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах».                                                  (Лист № 1.4/ 12-43-Г- від 19.02.2015 р.).

Україна в період незалежності Європа
в період проголошення незалежності України
 Світ       в період проголошення незалежності України
1991 р., 21 серпня –  У Києві відбувся велелюдний мітинг,який схвалив резолюцію із закликом провести позачергове засідання Верховної Ради, під час якого засудити переворот, закликати уряди всіх країн визнати Україну як самостійну державу, засудити зрадницьку позицію КПУ, звільнити політв’язнів  Хмару, Сергієнка, Лупиноса, Ратушного. 1991 р., 22 серпня – Надання президенту РРФСР Б.М. Єльцину надзвичайних повноважень.1991 р.,23 серпня –Указ президента РРФСР про зупинення діяльності КПРС на території Росії.
1991 р., 21 серпня -1 вересня – Проголошення незалежності Естонією, Латвією, Молдавією, Азербайджаном, Узбекістаном, Кіргізією.
1991 р., 24 серпня – Відкрилася позачергова сесія Верховної Ради. Голова ВР Л.Кравчук наголосив, що 19 серпня відбувся реакційний державний переворот та що єдиними, надійним гарантом убезпечення народу України від переворотів, які відбуваються в Москві, є побудова сувеернної Української держави.  1991 р., 24 серпня –Заява М.С. Горбачова про відставку з посади генерального секретаря ЦК КПРСю 1991 р., 20-26 вересня – Відбувся офіційний  візит української делегації на чолі з Головою ВР Л.Кравчуком до Канади та США.
1991 р., 4 вересня – Парламент ухвалив постанову «Про підняття над будинком Верховної Ради України синьо-жовтого прапора». 1991 р., 7 жовтня – Перехід влади в Чечено-Інгушетії до Д. Дудаєва (27 жовтня обрано президентом республіки).  1991 р., 25 серпня – Декларація про державний суверенітет Білорусії, прийнятої Верховною Радою  Білорусії 27 липня 1990 р., надано статус Конституційного закону.
1992 р. 21 серпня – У Києві розпочав роботу Всесвітній форум українців. 1992 р., 3 серпня  Б.Єльцин і Л.Кравчук підписали в Ялті угоду про принципи створення військових флотів обох держав на базі Чорноморського флоту та про спільне використання Чорноморського флоту протягом трьох років. 1992 р.,червень – Початок бойових дій у столиці Боснії та Герцеговини м. Сараєво.

Замовити КАРТОГРАФІЧНІ видання можливо через ФОРМУ-ЗАМОВЛЕННЯ