Історія України. Всесвітня історія (найдавніші часи-1500 р.), 7 кл.

Í÷_1500_òèòóë

Навчальний посібник містить синхроністично-хоронологічну таблицю історичних подій, що висвітлює історію періоду середньовіччя з найдавніших часів до 1500р. в Україні: виникнення, розквіт Київської держави до роздроблення Київської Русі та боротьбу проти монголо-татарської навали; історія Галицько-Волинської держави і трагічні подіями ХІV-ХV ст., коли українські землі були завойовані іноземними державами, розчленовані на частини і над українським народом нависла загроза втрати своєї етнічної самобутності, але й у світі: народження середньовічної Європи, її історико-демографічний, соціально-економічний та політичний портрет; історію церковно-релігійного та культурного життя середньовічної Європи та арабського світу; виникнення Візантійської та Франкської імперій; епоху вікінгів; розвиток європейських країн в Х-ХV ст.; держав Сходу; держав Центральної, Східної Європи та Московської держави в середні віки.

Загальна таблиця поділена на три окремих таблиці, які присвячені історії України, Європи та світу. Такий поділ є цілком закономірним та методично обґрунтованим. Він дає можливість учням краще зрозуміти історію України, уяснити паралельність процесів, що відбувались всвітовій історії.

Події в Україні, що подаються паралельно з подіями у Європі й увсьому світі, допоможуть учням краще зрозуміти розвиток України – в чому українці поступались іншим народам, а вчому перевершили їх. Подана подібним чином історична інформація допоможе також краще уяснити взаємозв’язок України з сусідніми державами, взаємовпливи українців та інших народів.

Навчальні видання допоможуть учням ЗНЗ більш раціонально вивчати історію України, Всесвітню історію протягом навчального року, а також  дадуть змогу підготуватися до контрольних робіт, практичних занять на уроках історії, державної підсумкової атестації  з історії України, Всесвітньої історії, тематичного та зовнішнього незалежного оцінювання.

Пропонований навчальний посібник  складено  відповідно до державного стантарту  базової і повної загальної середньої освти та чинної навчальної програми з історії для загальноосвітніх  навчальних  закладів  України.

Міністерством освіти і науки України «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах».                                                  (Лист № 1.4/ 12-43-Г- від 19.02.2015 р.)

Київська Русь
978-1054 рр.
Середньовічна Європа
978-1054 рр.
Середньовічний світ
978-1054 рр.
978-1054 рр. – Період розквіту Київської Русі. Зростання її політичної могутності, збільшення території, значні досягнення у сфері культури.

978 -1076 рр. – Правління англійського короля Етельреда Нерозумного з Саксонської династії.

980., близько-1015 рр. (978–1015рр.) – Князювання Володимира Святославича («Красне Сонце»). 980 р. – Відкриття норманом  Еріком Рудим Гренландії.  980 р. – 990-ті роки – Укріплення південноруського пограниччя. Спорудження на рачкіх Острі, Десні, Сулі, Стугні, Ірпінь, Трубіж оборонних міст – фортець.
1015 р., 15 липня – Раптово помер Великий князь Володимир (Великий) Святославич у Берестові. 1015 р. – Після смерті Великого князя  Володимир Великого угорський король Стефан І, скориставшись із міжусобної війни за владу, яка розпочалася в Київській державі, почав завоюванння Закарпаття. У ХІ – ХІІ ст. угорські королі перетворили захоплені закарпатські землі у своє особисте володіння і роздавали їх за службу своїм васалам.    1014р.,близько – Перський поет Фірдоусі (Абуель-Касим Мансур) завершив віршовий епос  “Шахнаме” (Книга про царів). В творі він описав історію Персії від арабського завойовання (651). В цій книзі описано шахову гру.
 1031 р. – Князь Ярослав  на відвойованих у Польщі українських землях заснував на   р. Сян місто Ярослав, яке стало форпостом Київської держави на заході. 1031-1060 рр. – Правління  короля  Генріха І з Капетингів  у Франції (дружина короля, з 1051 – Анна, дочка Ярослава Мудрого).
 
1031 р. – Падіння Кордовського халіфату Омелйядів. Утворення на його місці десятків еміратів і князівств (Севільї, Гранади, Малаги, Валенсії та ін.).

Замовити ПОСІБНИК можливо через ФОРМУ-ЗАМОВЛЕННЯ

Замовити КАРТОГРАФІЧНІ видання можливо через ФОРМУ-ЗАМОВЛЕННЯ