Історія України. Всесвітня історія. 1501-1800рр., 8 кл.

1501-1800_òèòóë

Навчальний посібник містить синхроністично-хронологічну таблицю історичних подій, що висвітлює історію періоду Нового часу – доби, яка тривала з кінця XV до кінця XVIII ст. в Україні: шлях боротьби за незалежність України: становлення українського козацтва та Запорозької Січі; національно-визвольні повстання в першій чверті XVII ст.; Національно-визвольна війна українського народу під проводом Богдана Хмельницького середини XVII ст.; поділ Гетьманщини; мужність і трагедія Івана Мазепи та Пилипа Орлика, ліквідація решток автономного устрою Гетьманщини, розгортання гайдамацького руху на Правобережній Україні, становище західноукраїнських земель у другій половині XVIIІ ст. та  рух опришків; ліквідація  Зопорозької Січі; розвиток української культури протягом XVI ст. – другої половини XVIIІ ст., але й у світі: події Великих географічних відкриттів; Реформації і Контрреформації в Європі; народження республіки в Нідерландах; історію Франції, Іспанії, Англії ХVІ-першій половині ХVІІ ст.; Тридцятилітньої війни, культуру Європи кінця ХVІ-ХVІІ ст. та Польської держави і Московського царства; прослідкуєте кризу старого порядку й початок модернізації в Європі, а також познайомитесь з історичними процесами, які відбувались в Північній Америці та країнах Сходу у XVIII ст.

Загальна таблиця поділена на три окремих таблиці, які присвячені подіям, що мали місце в Україні, Європі та світі.  Синхроністичність подій дозволяє краще зрозуміти місце України в світовому історичному процесові, її вклад в світову цивілізацію. Серед основних подій, що висвітлено в посібнику розглянуто період перебування України в складі Великого князівства Литовського, Речі Посполитої, Російської імперії. Широко представлено  інформація, присвячена  визвольній війні під проводом Богдана Хмельницького. В даному випадку подібний акцент є досить правомірним, адже саме в XVII ст. була здійснена спроба створити незалежну Українську державу. Крім політичної та воєнної історії важливе місце відводиться історії культури.

Навчальні видання допоможуть учням ЗНЗ більш раціонально вивчати історію України, Всесвітню історію протягом навчального року, а також дадуть змогу підготуватися до контрольних робіт, практичних занять на уроках історії, державної підсумкової атестації  з історії України, Всесвітньої історії, тематичного та зовнішнього незалежного оцінювання.

Пропонований навчальний посібник  складено  відповідно до державного стантарту  базової і повної загальної середньої освти та чинної навчальної програми з історії для загальноосвітніх  навчальних  закладів  України.

Міністерством освіти і науки України «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах».                                                  (Лист № 1.4/ 12-43-Г- від 19.02.2015 р.).

Історія України  Українські землі 1501-1569  рр. Всесвітня історіяЄвропа в період нового часу 1501-1569 рр. Всесвітня історія  Світ в період нового часу   1501-1569 рр.
1528 р. Проведення перепису шляхти Великого князівства Литовського — «Попись земська», за яким боярство перетворювалося на шляхту. 1528 р. – Прийняття  турецьким султаном Сулейманом ІІ титула Халіфа. 1528 р. – На береги Мікронезії  висадилися європейці.1528 р. – Іспанська  експедиція під керівництвом П.Нарваеса  відкрила  дельту    р. Міссісіпі. 
1529 р. Перша згадка про опришків. Цей рух охопив гірські райони Східної  Галичини, Північної Буковини і Закарпаття.  1529 р. – Укладення миру в Камбрі – тимчасова призупинка воєн за Італію між “Священною Римською імперією” та Францією. Фактичне підкорення Італії імператором Карлом V. 1529 р. – Поява європейців на берегах Маршаллових островів. 

1536 р. – У Черкасах, Каніві відбулися виступи міщан проти старостинської  адміністрації. Боротьба за магдебурзьке право.

 

1536 р. – Укладення союзного й торговельного договорів між Францією та Османською імперією.1536 р. – Запровадження Реформації в Норвегії. 1536 р. – Повстання індіаців в Гандурасі. Повстання було жорстоко придушено іспанцями.1536 р. – Іспанець Педро Мендоса заснував на на південному  березі річки Ла-Плата місто Буенос-Айрес в  Аргентині.

1569 р., 1 липня — Депутати польського й литовського сеймів окремо затвердили (ратифікували) Люблінську унію. Приєднання до Корони Польської Київського, Волинського і Брацлавського воєводств, а також Підляшшя.

1569 р. – Засновано місто Бориспіль (тепер Київська обл.).

 

 

1569 р., 28 червеня – Підписання Люблін­ської унії, яка об’єднала Польщу та Велике князівство Литовське в єдину федеративну державу — Річ Посполиту,

1569 р., грудень-1570 р., лютий – Похід московського царя Івана ІV на Новгород і Псков.

1569р. – Московського царь Івана ІV подаравув шаху Ірану Тахмасу І 100 гармат й 500 рушниць.  

Замовити ПОСІБНИК можливо через ФОРМУ-ЗАМОВЛЕННЯ

Замовити КАРТОГРАФІЧНІ видання можливо через ФОРМУ-ЗАМОВЛЕННЯ