січень

2019 р.

1 січня        Новий рік.    Всесвітній день миру

10  років тому  НАК «Нафтогаз України» підтвердила факт при­пинення ВАТ «Газпром» постачання імпортно­го газу на територію України.

10  років тому  в Україні введено додаткову секунду часу. 

2 січня 

10  років тому Голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу закликав Росію та Україну забезпечити надійність постачань газу до Європи.

7 січня                                     Різдво Христове (за юліанським календарем)

8 січня                      Собор Пресвятої Богородиці                День метро

10  років тому   Євросоюз прийняв пропозицію про направлен­ня до України експертів, які вивчать причини зриву поставок російського газу до країн ЄС.

10 січня   

10  років тому  Перший Президент України Леонід Кравчук відзначив 75-річний ювілей.

10  років тому 70-річчя з дня утворення відзначила Кірово­градська область.

10  років тому  Росії та Європейського Союзу узгодили правила транзиту природного газу по території України.

12 січня                            День українських політв’язнів

10  років тому українська сторона підписала «Правила моніто­рингу транзиту природного газу через Україну» без будь-яких застережень.

10  років тому єдиний на території пострадянського про­стору Міжнародний фестиваль телевізійних фільмів започатковано у місті Трускавець на Л ьвівшині.

13 січня   

10  років тому Президент України Віктор Ющенко та Президент Угорщини ласло Шойом ознайомилися з програмою обласного фестевалю-конкурсу »Червоне вино», який відбувся у м. Мукачеве.

14 січня                 Обрізання Господнє

15 січня    

10  років тому  Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тим­часову слідчу комісію і тимчасові спеціальні ко­місії Верховної Ради України».

17 січня

77  років тому почалося   примусове вивезення населення України в Німеччину (остарбайтерів) (січень 1942, день пам’яті — 18.01.2017).

10  років тому  у Кремлі розпочала роботу Московська міжнарод­на конференція глав держав і урядів з питання по­стачання російського газу споживачам в Європі.

19 січня     Святе Погоявлення Господнє. Йордан (Водохреще) 

10  років тому Голова Верховної Ради України Володимир Лит­вин провів зустріч з Надзвичайним і Повноваж­ним Послом Королівства Данія в Україні Уффе Андерссоном Балслєвом.

20 січня                                  Всесвітній день релігії

10  років тому у Чернігові відбулася робоча зустріч Президен­та України Віктора Ющенка з Президентом Республіки Білорусь Олександром Лукашенком.

21 січня  

10  років тому у Каневі Черкаської області на Чернечій горі відбулася урочиста церемонія відкриття пам’ят­ного знака Герою України Олексі Гірнику, який 21   січня 1978 р. здійснив акт самоспалення.

22 січня                 День Соборності України

101  років тому  Українська Центральна Рада прийняла Четвертий Універсал. Проголошення Незалежності України.

10  років тому у Батурині Чернігівської області відкрито скульптурну композицію «Гетьманська слава».

24 січня

12  років тому стелу і пам’ятний знак з портретом Василя Стуса було встановлено поблизу села Рахнівка Гайсинського району, що на Вінниччині.

25 січня                  День студента

26 січня                  Міжнародний день митника. День працівника контрольно-ревізійної служби

10  років тому  Президент України Віктор Ющенко перебував  з робочим візитом в Бельгії, де провів перегово­ри з керівництвом Європейської комісії.

 

27 січня                  Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

10  років тому між м. Ізмаїл (Одеська обл.) та м. Варна (Болгарська Республіка) встанрвлено авіазв’язок.

28 січня                День працівників пожежної охорони           День захисту даних

10  років тому  Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко  перебувала  здводенним робочим візитом в столиці бельгії Брюсселя для виступу в Європейському парламенті.

 29 січня     День пам’яті  Героїв Крут 

101  років тому відбувся бій під Крутами. Українське військо в 600 стрільців мало здержати більше як чотиритисячну московську навалу.

10  років тому Інституту фізики Національної академії Наук України виповнилося 80 років.

30 січня  

10  років тому Президент України Віктор Ющенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодав­чих актів України щодо мінімізації впливу фі­нансової кризи на розвиток вітчизняної проми­словості».

31 січня         Міжнародний день ювеліра

Також у січні 2019  виповнюється:

 10 років тому:  

- Відкрито нову переправу через Південний Буг у селі Селище, що дало змогу вийти до двох між­народних пунктів пропуску на кордоні з Молдо­вою — у містах Могилів-Подільський та Ямпіль.

- В Ізмаїлі урочисто відзначили 180-річчя з дня створення місцевої митниці.

- У словенському місті Любляні розпочато ре­алізацію україно-словенського проекту «Слове­нія очима харківських художників».